Wonka

N
Kuupäev28.12
Algusaeg 13:00
Kestus 01:56
Piirang Kõigile sobilik
Toimumiskoht Teatrisaal
Žanr: Komöödia, Perefilm, Seiklus

“Wonka,” mis põhineb erakordsel tegelasel Roald Dahli ikoonilise, ühe kõigi aegade enimmüüduma lasteraamatu “Charlie ja šokolaadivabrik” keskmest, räägib imetabase loo sellest, kuidas maailma vägevaimast leiutajast, mustkunstnikust ja šokolaadimeistrit sai armastatud Willy Wonka, keda me tänagi tunneme.

“Paddingtoni” filmide autor, režissöör Paul Kingilt, “Harry Potteri,” “Gravitatsiooni,” “Fantastiliste elukate” ja “Paddingtoni” produtsent David Heymanilt ning produtsentidelt Alexandra Derbyshire’lt (“Paddingtoni” filmid, “Juuraajastu maailm: Ülemvõim”) ja Luke Kellylt (“Nõiad”) jõuab vaatajateni joovastav segu maagiast ja muusikast, kaosest ja emotsioonidest, mida edastatakse südamlikult ja huumorivõtmes. Peaosas on Timothée Chalamet, kes kehastab nimitegelast. See vastupandamatult elav ja leidlik näitemäng suurel ekraanil tutvustab publikule noort Willy Wonkat, kes on pilgeni täis ideid ja veendumust muuta maailma ühe isuäratava ampsu jagu korraga. Ta tõestab, et parimad asjad elus algavad unistusest, ja kui sul õnnestub kohtuda Willy Wonkaga, on kõik võimalik.

Chalamet’ kõrval mängivad peaosades Calah Lane (“Päev tuleb”), Emmy ja Peabody auhindade võitja Keegan-Michael Key (“The Prom,” “Schmigadoon”), Paterson Joseph (“Surnuvalvaja,” “Nullid + ristid”), Matt Lucas (“Paddington,” “Little Britain”), Mathew Baynton (“Vale mees,” “Kummitused”), Oscari-nominent Sally Hawkins (“Vee puudutus,” “Paddingtoni” filmid, “Spencer”), Rowan Atkinson (“Johnny English” ja “Mr. Bean” filmid, “Armastus on see…”), Jim Carter (“Downton Abbey”) ning Oscari-võitja Olivia Colman (“Soosik”). Filmis mängivad ka Natasha Rothwell (“Valge lootos,” “Ebakindlad”), Rich Fulcher (“Abielu lugu,” “Disenchantment”), Rakhee Thakrar (“Sex Education,” “Neli pulma ja matus”), Tom Davis (“Paddingtoni seiklused 2,” “King Gary”) ja Kobna Holdbrook-Smith (“Paddingtoni seiklused 2,” “Õigluse liiga. Režissööri versioon,” “Mary Poppins tuleb tagasi”).

Simon Farnaby (“Paddingtoni seiklused 2“) ja Paul King kirjutasid stsenaariumi. Loo, mis põhineb Roald Dahli loodud tegelastel, autoriks on ka King. Michael Siegel, Cate Adams, Rosie Alison ja Tim Wellspring on tegevprodutsentideks. Kingi kaadritagusesse meeskonda kuuluvad operaator Chung-Hoon Chung (“Eile öösel Sohos,” “Nobenäpp”), Oscari-nominendist kunstnik-lavastaja Nathan Crowley (“Tenet,” “Dunkirk”), monteerija Mark Everson (“Paddingtoni” filmid), Oscari-võitjast

kostüümikunstnik Lindy Hemming (“Paddingtoni” filmid, “Läbisegi”) ja helilooja Joby Talbot (“Laula” filmid). Neil Hannon ja bänd The Divine Comedy kirjutab filmile originaallaulud.

Warner Bros. Pictures esitleb koostöös Village Roadshow Picturesiga Heyday Films produktsiooni, Paul Kingi meistritööd “Wonka,” mis esilinastub kinodes ülemaailmselt 2023. aasta detsembris. Selle levitajaks on kogu maailmas Warner Bros. Pictures.

Piletiinfo

Pilet 5€