Kollektiivid

Haapsalu kammernaiskoor

Dirigent Ulrika Grauberg
56 255 570
ulrika.grauberg8@gmail.com

Haapsalu kammernaiskoor alustas tegevust 2023. aasta sügisel .

Tütarlastekoor “Canzone”

 

Dirigent Ulrika Grauberg 

56 255 570
ulrika.grauberg8@gmail.com

 

Tütarlastekoor Canzone alustas oma tegevust Haapsalus 2001. aastal. 

Koori asutajaks on Ulrika Grauberg. Koori peadirigent on Ulrika Grauberg, abidirigent Eneken Viitmaa, koormeister Teele Takjas.

Canzone tegutseb Haapsalu kultuurikeskuse all erinevates vanuse- rühmades. Lauljatel on võimalus osaleda lisaks kooritundidele ka noodi- õpetuse, hääleseade ja instrumenditundides.

Canzone on andnud kontserte Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Hispaanias, Itaalias, Hiinas, Kreekas ja erinevates Eesti paikades. Canzonel on olnud koostöö Taani helilooja John Hoybye`ga, Hispaania heliloojaga David Azurzaga ning Eesti noorte heliloojate Pärt Uusbergi ja Rolf Roosaluga.

 

Canzone saavutused, osalemised konkurssidel ja festivalidel:

2005. a märtsis – Tallinnas toimunud Eesti naiskooride võistulaulmine – üllatuskoori preemia.

2007. a juunis – Poris, II Soome-Eesti laulupeo raames toimunud Eesti ja Soome kooride võistulaulmine, I kategooria ja valiti 10 parima koori hulka.

2011. a oktoobris – rahvusvaheline koorikonkurss „In Canto sul Garda“, folkloori katergoorias laste- ja noortekooride hulgas I koht, kulddiplom.

2012. a oktoobris – rahvusvaheline koorikonkurss „1-st Xinghai Prize International Choir Championship“ Guangzhous Hiinas – folkloori- kategoorias II koht, kulddiplom.

2013. a septembris – laste- ja noortekooride festivalil „Eurotreff 2013“, osalemine Hispaania helilooja David Azurza ateljees.

2014. a oktoobris – rahvusvaheline koorikonkurss „Canta al mar 2014“ Hispaanias, noortekooride kategoorias I koht, kulddiplom.

2015. a aprillis – ENLS-i korraldatud nais- ja neidudekooride
konkurss, B-kategooria neidudekooride I koht, kohustusliku laulu parima esituse preemia ja dirigendipreemia (Ulrika Grauberg).

2015. a oktoobris – II rahvusvaheline pop/jazzkooride konkurssfestival „Lauluragin“ Valgas, II koht, Eesti kooriühingu eripreemia.

2016. a augustis – noortekooride festival Usedomis Saksamaal, osalemine Hispaania dirigendi ja muusiku Basilio Aztulez`e ateljees.

2017. a aprillis – rahvusvaheline koorikonkurss Tallinn 2017, noortekooride kategooria III koht.

2017. a oktoobris – rahvusvaheline koorikonkurss „2th Kalamata Choir Competition and Festival“ Kreekas, laste- ja noortekooride kategooria I koht, kulddiplom, folkloori kategooria II koht, kulddiplom.

27.07.- 4.08.2018 – rahvusvaheline koorifestival „Europa Cantat 2018“ Tallinnas, osalemine Bob Chilcotti ateljees.

11.-18.09.2018 – INTERKULTURI poolt korraldatud koorikonkurss
„ 2nd International Choir Festival-competition Corfu 2018“, noortekooride
kategooria I koht ja kulddiplom, sacred (vaimuliku muusika) kategooria II koht, kulddiplom.

11.-15.09.2019 – „Eurotreff 2019“- Canzone laste- ja neidudekoori osalemine laste- ja noortekooride festivalil Saksamaal Wolfenbüttelis. Canzone lastekoori koosseis Leslie Peetersi (Prantsusmaa) ateljees, neidudekoori koosseis Luigi Leo (Itaalia) ateljees. 

22.-26.09.2022 – rahvusvaheline koorikonkurss „4th Kalamata Choir

Competition and Festival“ Kreekas, osalemine kahes kategoorias – folkloori
kategooria, sacred (vaimuliku muusika) kategooria. Mõlemas kategoorias I koht (kulddiplomid), konkursi Grand Prix.

Laulustuudio “Gaudeo Musicum”

Juhendaja Ulrika Grauberg
tel 56 255 57056 255 570
ulrika.grauberg8@gmail.com

Rahvatantsuselts Linnavurled

Juhendaja Raina Soosaar
tel 56 632 102
soosaarraina@gmail.com

Rahvatantsuselts Linnavurled alustas tegevust 2023. aasta sügisel.
Treeningud toimuvad esmaspäeviti

Rahvatantsurühmad "Läki Tantsule"

Juhendaja Ulrika Grauberg
lakitantsule@gmail.com

Seltskonnatants

Juhendaja Helve Kruusement
tel 53 902 929

T-Stuudio

Juhendaja Mairi Grossfeldt 
tel 56 607 244

Aeroobika ja lihastreening

Treener Ingrid Kesler
ingrid@kultuurimaja.ee

JJ-Street Dance Company

Treener Janeli Kunnberg
janeli@jjstreet.ee
tel 58 119 680
www.jjstreet.ee

Tantsukool JJ-Street on Eesti esimene ja suurim tänavatantsukool, mis tegutseb üle kogu Eesti. JJ-Street tantsukool on eelkõige kaasaegse tänavatantsu ja koreograafia huvikool, mille õppejõududeks on JJ-Street treenerid. Lisaks sellele keskendutakse laagrite, tänavatantsufestivalide, kaasaegsete ürituste, moeetenduste ja põnevate koolituste korraldamisele. JJ-Street tantsukoolis õpib 1500 õpilast üle Eesti. Parimatel tantsijatel on võimalus tulevikus astuda tantsukooli eliitrühma ning areneda väljaspool Eestit. 2008. a sai kool erahuvialakooliks (luba nr EHISe ID 1395). Riikliku koolitusloa alusel läbiviidud tantsukoolituse eest tasutud summast tagastab riik tulumaksu.

Laulustuudio Laulumarjad

Juhendaja Viveli Maar
info@laulumarjad.ee
laulumarjad.ee/haapsalu

   5-7-aastaste lauluring
   individuaaltunnid 6-19-aastastele
   individuaaltunnid  täiskasvanutele
   11-13-aastaste vokaalansambel

Soololaulu tundides treenime iga õpilase häält individuaalselt. Hääleseades lähtume iga laululapse hääle omapärast, soovidest, püüdlustest ja oskustest. Tund jaguneb mõtteliselt kaheks – hääleseade (tehnika) ja musitseerimine (vabalt valitud ning õpetaja poolt valitud laulud, praktika). Samuti käsitleme tundides elementaarset muusikateooriat, arendame harmooniatunnetust ja improvisatsioonilisi oskusi. Meie siiraks sooviks on arendada häält lähtuvalt õpilase vokaaltehnilistest vajadusest, loomingulisusest ja isikupärast. Laululastele püüame pakkuda mitmekülgseid laulukogemusi erinevates projektides ning lavadel, konkursidel ja kontsertetendustes-lavastustes.