Valter’s Harpejji Band

R
Kuupäev22.04
Algusaeg 19:00
Toimumiskoht Rõdusaal

Valter’s Harpejji Band on loodud aastal 2022 Tallinnas. VHB keskmes on 2007. aastal USA-s loodud instrument nimega harpejji (harpedži), mis oma ainulaadsuses võlub muusikuid ja kuulajaid kõikides žanrides üle maailma. Omadustelt asetseb harpejji üsna täpselt elektrikitarri ja klahvpillide vahel – pillil on 24 bassi- ja kitarrikeelt, aga mängutehnika sarnaneb väliselt pigem klahvpillimängule. Ulatust on pillil lausa 5 oktavit ja kõikvõimalikud efektipedaalid toimivad nagu valatult. Kõla on pigem kitarrilik, samas harmoonia- ja faktuurikäsitlus meenutab klahvpilli. Kuna harpejji on alles oma vallutusretke alguses, tänasel päeval leidub maailmas ühtekokku vähem kui tuhat pilli, pole harpejji-õppe metoodika koostamist veel isegi alustatud. Ühtlasi on Valter’s Harpejji Band maailmas üks esimesi harpejji-keskseid originaalmuusikat viljelevaid ansambleid.

„Minu tööelu on püsimatu loomuse ja õnnelike juhuste tulemusena alati mitmekesine. 2018. aasta lõpul leidsin YouTube rakendusest harpejji’t mängiva Stevie Wonderi video. Leidsin, et inimesel peab elus ka üks hobi olema ja tellisin pimesi Eestisse esimese harpejji – eelnevalt proovida polnud võimalik. Nüüd – 3 aastat hiljem – hõivab see „hobi“ minu töisest ajast juba vähemalt poole,“ nendib koorijuht, klahvpillimängija, laulja ja helilooja Valter Soosalu.

VHB liikmed – Valter Soosalu (harpejji, laul), Ott Adamson (trummid), Kristen Kütner (kitarr) ja Artis Boriss (klahvpillid) on varem kohtunud ansamblites Põhja Konn ja Rita Ray. Valter’s Harpejji Band astub esmakordselt festivali Jazzkaar lavale suurte lootustega leida harpejji-muusikale palju uusi sõpru.

Koosseis:
Valter Soosalu – harpejji
Ott Adamson – trummid
Kristen Kütner – kitarr
Artis Boriss – klahvpillid

Lingid:
https://www.facebook.com/valtertheharpejjist
https://instagram.com/valtersoosalu?utm_medium=copy_link
https://www.youtube.com/watch?v=4LcYCNOcl3w
https://www.youtube.com/watch?v=0mwP6Qwy67Y

Piletiinfo

Pilet eelmüügist 14 €,
tund enne algust kohapeal 18 €

Pilet kahele eelmüügist 25 €