Unistus

K
Kuupäev28.02
Algusaeg 19:00
Kestus 02:30
Toimumiskoht Teatrisaal
Lisainfo

“Unistus” on lugu teatri võlumaailmast ja külgetõmbest.

Näidendi “Unistus” tegevus toimub peamiselt 1947. aasta kevadel Kuressaare teatris. Teatris tehakse parajasti proove Hugo Raudsepa komöödiaga “Tagatipu Tiisenoosen”.

Teatrisse kutsutakse isetegevuse olümpiaadil silma paistnud tehnikumiõpilane Ester, kes saab näidendis ühe peaosadest. Ülejäänud kirju trupp koosneb huvitavate saatustega näitlejatest.

Ester Reinart (hiljem Purje) oli Kuressaare teatri näitleja 1946 kuni 1949.  Ta õppis emakeeleõpetajaks ning töötas pikka aega Nukuteatris pedagoogina ja Eesti Draamateatris publikuperenaisena. Ta elas pika ja erksa elu ning kogus väärtuslikku infot Kuressaare teatri ajaloo ja inimeste kohta. Ta on avaldanud hulga artikleid Saaremaa ajakirjanduses. Estri unistus kandis teda terve elu.

“Unistus” põhineb Ester Purje (1927-2020) kirja pandud mälestustele lapsepõlvest Muratsi külas ja Kuressaare teatris oldud aastatest. Elustuvad ka teised toonased näitlejad Paul Kalde, Magda Saliste (näitlejanna-nimega Mati Hammer), Aleksander Resta ja Jaan Tappel.

Estri osas astub lavale Luisa Lõhmus, kellele see on esimene roll teatris peale teatrikooli lõpetamist. Teistes osades on Andres Raag (Tallinna Linnateater), Merilin Kirbits(Improteater IMPEERIUM), Allan Noormets (Tallinna Linnateater) ja Markus Habakukk.
Näidendi jaoks andis materjalid ja lavastuse juures nõustas Ester Purje tütar Pille-Riin Purje.

Dramaturg ja lavastaja on Tiit Palu (Teater Vanemuine), lavastusdramaturg Pille-Riin Purje, kunstnik Silver Vahtre, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (Ugala), valguskujundaja Tarmo Matt.

ESTER: Kas tohib, ma ütlen midagi selle näidendi kohta?
PAUL: Olge lahke.
ESTER: Minu meelest on see näidend ennekõike armastusest.
PAUL: Armastusest?! Miks armastusest?
ESTER: Sest minu meelest on kõik näidendid armastusest. Millest siis veel!

 

Sihtgrupp täiskasvanud.

Esietendus 26. oktoobril 2023 Kuressaare Teatri suures saalis.

Piletiinfo

Pilet eelmüügis 20 €
Sooduspilet (õpilane, pensionär, ITIC, ISIC) 18 €

Gruppidele kehtib lisasoodustus täishinnast ja ostes 20 piletit saab 1 pileti lisaks tasuta.
Hind etenduse päeval 22 € (lisasoodustused ei kehti).

Lisainfo ja broneerimine ene.partel@kuressaareteater.ee