Tallinn Ballet Gala Junior

R
Kuupäev28.07
Algusaeg 19:00
Kestus 02:30
Toimumiskoht Teatrisaal
Lisainfo
Žanr: Tantsulavastus
Tallinn International Ballet Masterclasses esitavad
TALLINN BALLET GALA JUNIOR
Kunstiline juht Kaie Kõrb
27. juulil toimub Tallinna Vene Teatris galakontsert Tallinn Ballet Gala Junior, milles osaleb üle 50 õpilase ja noore tantsija balletikoolidest enam kui kaheksast riigist. Kontserdi programmis on tuntud klassikalise balleti “Raimonda” ja ka “Tuhkatriinu” katkendid originaalses koreograafias. Juhendajateks õpilastele on tuntud Eesti koreograafid Dmitri Hartšenko ja Marina Kesler.  Galakontserdil osalevad ka Eesti rahvusballeti solistid.
Selle aasta kontserdid toimuvad Tallinnas, Haapsalus ja Kuressaares.
Tallinn Ballet Gala Junior on suvekursuse Tallinn International Ballet Masterclasses lõpp-punkt, mida korraldab alates 2017. aastast MTÜ DX ART. Kontserdil esinevad kõik suvekursuse osalejad – balletikoolide õpilased ja noored professionaalid eri riikidest. Lavastamine ja proovid toimuvad 2023. aasta juulis üle kolme nädala ning lõplik sisu sõltub osalejate tegelikust koosseisust. Proove viivad läbi pedagoogid ja koreograafid Kaie Kõrb, Dmitri Hartšenko, Marina Kesler, Viesturs Jansons, Helen Veidebaum, samuti Amalia Mîndruţiu (Rumeenia) ja Sasha Evtimova (Põhja-Makedoonia).
KAVA
Galakontsert koosneb kahest osast.
Esimeses osas toome lavale kompositsiooni, mis koosneb Alexander Glazunovi balleti “Raimonda” parimatest katkenditest Marius Petipa kanoonilises koreograafias ja ka originaalsetes numbrites, mis on lavastanud koreograaf Dmitry Hartšenko. (kestvus 1 tund ja 15 minutit)
Teises osas näeme uut lavastust, mille aluseks on Sergei Prokofjevi ballett “Tuhkatriinu”, koreograaf-lavastajaks Marina Kesler. (kestvus 40-50 minutit)
Nagu ka varasematel aastatel osalevad kontserdil lisaks usinatele õpilastele ka professionaalsed balletitantsijad.

Selle aasta galakontsert on eriline, sest selle loomisega tegeleb kaks lavastajat. Kui esimene osa koosneb peamiselt kanoniseeritud koreograafiast, siis teine osa tugineb täielikult lavastaja Marina Kesleri originaalloomingule.

Kunstiline juht, Kaie Kõrb: “Balletimaailm on täis hurmavat ilu ja võlu.
Olen väga õnnelik ja uhke, et mulle on antud võimalus õpetada lapsi balletti tantsima ja saan neile jagada oma oskusi ning kogemusi.
Usun, et ballett muudab maailma helgemaks!”

Piletiinfo

Täispilet 16 €
Sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär) 11 €
Laps vanuses 6-9 a (k.a) 9 €
Lastele vanuses kuni 5 eluaastat (k.a) on sissepääs tasuta, kui istuvad saatja süles
Erivajadustega klient 10 €
Soodustuse saajal palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument.
Toetajapilet 30 € – parimad kohad saalis, kava, tänukiri, kingitus korraldajatelt.