Suur soo

L
Kuupäev29.10
Algusaeg 14:00
Kestus 00:52
Piirang Kõigile sobilik
Toimumiskoht Teatrisaal
Žanr: Dokumentaal
Imekaunis kodumaine dokumentaalfilm “Suur soo” toob vaataja meeltesse ürgse Eesti looduse. 2022. aasta Matsalu loodusfilmide festivalil pärjati film parima operaatoritöö ja keskkonnaministeeriumi auhindadega.

Vello läks 30 aasta eest elama Emajõe-Suursoo kõige kaugemale soosaarele. Jättis senise tööelu ja linnamelu, et elada kooskõlas emakese loodusega. Emajõe-Suursoos on veel sellist loodust, mis hakkab muust maailmast otsa saama. Üüratu deltasoostik laseb liikidel elada omaette, ilma inimese suurema sekkumiseta, kuigi ka inimene on selles soos varjupaika ja toidulisa otsinud juba aastatuhandeid. Vello elatab end mesindusest ja jahipidamisest, tema elu kulgeb loodus rütmis.

Režissöör Remek Meel on õppinud loodusvarade kasutamist ja kaitset. Ta on aastaid töötanud looduskaitses. Koolist alanud huvi loodusfotograafia vastu arenes edasi filmitegemiseks. 20 aasta eest hakkas Remek tegema lugusid ETV saatele „Osoon“, samuti õppefilme loodusest.

Kümne aasta eest alanud koostöös produtsent Riho Västrikuga on valminud kolm dokumentaalfilmi: „Eesti loodus: Alam-Pedja“ (2013), „Emajõe veemaailm“ (2015) ja „Suur soo“ (2022).

Piletiinfo

Pilet 5€