Storm lake

T
Kuupäev18.04
Algusaeg 17:00
Toimumiskoht Rõdusaal
Žanr: Dokumentaal

Dokumentaalfilmi “Storm Lake” toovad teieni USA saatkond Eestis koostöös American Film Showcase programmi, Haapsalu kultuurikeskuse ja Haapsalu linnavalitsusega. Selle programmiga tõstab USA saatkond esile kohaliku ajakirjanduse tähtsust kogukondade esindamisel ja demokraatia tugevdamisel.

Haapsalu Kultuurikeskuses toimuval linastusel on kohal filmi autorid Beth Levinson ja Jerry Risius.

Art Cullen on vana kooli ajakirjanik, kes on pühendanud elu oma pere kaks korda nädalas ilmuvale Iowa ajalehele The Storm Lake Times. Art võitis 2017. aastal Pulitzeri auhinna oma loo eest, mis esitas kohalike veeteede reostuse küsimuses väljakutse suurettevõtetele ja kohalikele maakonna ametnikele. “Storm Lake” maalib pildi põllumajandusega tegelevast kogukonnast, mida ähvardavad korporatsioonidelt, poliitikast ja keskkonnamõjudest tulenevad muudatused, seda ajal, mil ollakse silmitsi pandeemiaga. Viimase 20 aasta jooksul on suletud ligi 2000 kohalikku ajalehte ning COVID-19 kiirendas seda protsessi. Panused on olnud eriti kõrged Culleni perekonna jaoks, sest nad moodustavad poole ajalehe 10-liikmelisest meeskonnast.
Risiuse ja Levisoni kaamerad töötasid kogu 2020. aasta vältel, kui pandeemia moonutas meile harjumuspärast elu. 2020. aasta juunis sai Storm Lake’ist Iowa COVID-19 pandeemia epitsenter, muutes The Timesi töö veelgi olulisemaks. Tervisekatastroof tekitas ajalehele eksistentsiaalse kriisi, kuna reklaamitulu ja ajalehtede müük said tõsise löögi. Vaatamata tagasilöökidele, rahalisele kaotusele ja isegi karantiinile esitleb film Culleneid jätkamas uudiste edastamist.
“Vastata küsimusele “mida me kaotame, kui pole enam kohalikku ajakirjandust?” on põletav probleem, millel on laastavad tagajärjed kogu riigile,” ütlesid filmitegijad Jerry Risius ja Beth Levison.
Režissöör ja produtsent Levison võitis filmi “Storm Lake” eest Provincetowni filmifestivalil New Yorgi naiste filmi- ja televisiooniloojate auhinna ning AFI Docsi publikuauhinna. Nii Levison kui ka Risius võitsid 2021. aasta augustis Duluth Superior filmifestivalil parima režissööri auhinna ja film valiti 2021. aasta Woods Hole’i filmifestivalil teiseks parimaks dokumentaalfilmiks.

Piletiinfo

Tasuta