See pole see Trio

R
Kuupäev26.11
Algusaeg 19:00
Toimumiskoht Rõdusaal

Jazzliit ja Haapsalu Jazziklubi LIVE

See pole see Trio, koosseisus Jana Kütt, Tobias Tammearu ja Robert Rebane, taaskasutab enne nende aega loodud laule veidi tänapäevasemas võtmes. Laval on rohkem pille kui mängijaid ja seda selleks, et luua eriilmelisi maailmu kullavaramusse kuuluvatele lugudele, sh See pole see, Pistoda laul, Mind veel ei ole jpt.

Muusikud suhtuvad lugude algsesse olemusse aupaklikult jättes omale vabaduse interpretatsiooniks ja improvisatsiooniks.
Jana, Tobias ja Robert tegutsevad peale muude muusikaliste projektide koos jazz-folk-pop ansamblis Pillikud, mille debüütalbum “Metsaunelm” nägi ilmavalgust 2020.aasta kevadel. Koos on musitseeritud juba aastaid ning olles õppinud erinevates Euroopa kõrgkoolides jazzmuusikat, ühendab neid endiselt tugev armastus, koosmängu rõõm ja uudishimu jazzi ning improviseeritud muusika vastu.

Jana Kütt on lauljatar, helilooja ja arranžeerija. Oktoobris 2017 ilmus tema esikplaat „Värvid“ koosseisuga Jana Kütt Group, mis esitab noore lauljanna progressiivsete ja põhjamaiste mõjutustega jazz-omaloomingut. Jana õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jazz-laulu ning Rootsis Göteborgi Muusika- ja Draamaakadeemias. 2016. aastal osales Jana rahvusvahelisel jazz-konkurssil Riga Jazz Stage, kus jõudis ka superfinaali.
Tobias Tammearu on noorema põlvkonna silmapaistev saksofonist, keda on kujundanud õpingud nii Heino Elleri nim. Tartu Muusikakoolis, Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis kui ka Amsterdami Konservatooriumis. Tobias on tegev koosseisudes nagu New Wind Jazz Orchestra, Ramuel Tafenau “Gather Around”, Johannes Laasi 5tetis, Pillikud ja Jake Victor Twisted Heads (USA/BEL/SPA/EST), kellega pälvis 2018. aastal muusikaväljaande Downbeat’i auhinna. Kasvades üles näitlejate perekonnas on Tobiase jaoks muusikas alati kesksel kohal pigem inimesed kui muusikaline materjal. Sestap sai retkele kaasa kutsutud Robert Rebane, kellega õppis koos Amsterdamis ja Martin Petermann, kes on kanda kinnitanud pigem teistes žanrites kui jazzis, kuid annab täiesti unikaalse varjundi koosmängule.

Robert Rebane alustas oma muusikuteed akordionistina Nõmme Muusikakoolis ja Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis Olivia Kalluste ja Tiit Kalluste õpilasena. Ta on saavutanud häid tulemusi mitmetel omaloomingulistel konkurssidel. Akordioni kõrvalt hakkas ta iseseisvalt õppima ka klaverit ja kitarri. 2019. aastal lõpetas Robert Amsterdami Konservatooriumi jazz-osakonna hoopis basskitarri erialal. Ta tegutseb koosseisudes nagu De Jong/Rebane/Kantonen Trio(NL/FIN/EST), Tobias Tammearu Trio, Pennar & Friends, Puhkuseloomad ja Pillikud.

Piletiinfo

Pilet eelmüügist 12 €,
enne algust kohapeal 15 €