Saving Light for Later

E
Kuupäev02.08
Algusaeg 19:00
Toimumiskoht kultuurikeskuse esine

2. augusti õhtul toob moelooja Karl-Christoph Rebane Haapsalu kultuurikeskuse ees publikuni loo Lääne-Eesti kultuuripärimusest kohaliku kunstniku silmade läbi. “Saving Light for Later – vee silmad sõna jalad kuld aias” saab olema Eesti moeskeenes haruldane kui mitte ennenägematu kunstivaldkondi ühendav vaatemäng. Autori moelooming, luule ja filmikunst, noore helilooja Karl Erik Laasi kirjutatud originaalmuusika ning Haapsalu tanstuansambli Läki Tantsule neiduderühma modernne lähenemine rahvatantsule moodustavad ühtse tervikliku teose.

Nagu Christophi loomingus varasemaltki on rõivaste loomisel pühendutud materjalisäästlikkusele, rõivatööstuse jääkide ning sel korral ka ajaloolistele, kodus unustustehõlma vajunud käsitöökangastele uue elu andmisele. Noor moekunstnik on leidnud täiesti uue ja innovaatilise kasutusviisi legendaarsele Haapsalu sallile – aksessuaarist sünnib täisväärtuslik rõivaese. Ja seda sealjuures õrna pitsi rikkumata ning millimeetritki raiskamata. Kollektsiooni esteetika tugineb tugevalt autori kodukoha Haapsalu visuaalkultuuriloole, sealhulgas on Rebane inspiratsiooni ammutanud kohaliku maalikunstniku Epp Maria Kokamäe loomingust.

2. augusti õhtu saab olema moeshow formaadiga harjunud publikule midagi täiesti harukordset. Kuidas näeb ja paigutab kunstnik end kodukoha kultuurilukku, kõnetades täna ja homme? Läbi pärimust käsitleva luule, muusika, filmi ja tantsu tervikus saab mood jutustada oma lugu, omandades palju enam sügavust, kui rõivaese harilikult moelaval suudab.

Moeshow “Saving Light for Later – vee silmad sõna jalad kuld aias” toimub Haapsalu kultuurikeskuse ees 2. augustil kell 19. Projekti elluviimist on toetanud Eesti Kultuurikapital, Eesti Rahvuskultuuri Fond ning Haapsalu linn.

Piletiinfo

Pilet eelmüügist Fientas 15 €,
eelmüügist kultuurikeskuse kassas ja tund enne algust
kohapeal 20 €

https://fienta.com/et/saving-light-for-later Piletid müügil Haapsalu kultuurikeskuse kassas