Raul Vaiksoo: Pätt või Pühak

T
Kuupäev01.02
Algusaeg 15:00
Kestus 01:00
Piirang Kõigile sobilik
Toimumiskoht Teatrisaal
Žanr: Dokumentaal

Arhitekt Raul Vaiksoo marsib sõgeduse ja geniaalsuse piirimail, väänates reegleid, siunates digimaailma ja nautides elu kõige kiuste.

Tal ei ole siiani mobiiltelefoni, ta ei juhi autot ja ta keeldub igasugusest kiirustamisest. Ometi jõuab tunnustatud arhitekt Raul Vaiksoo alati minuti pealt nii tellijatega kohtuma, loenguid andma kui ka pöörastele väljasõitudele koos sõpradega.

Raul usub, et jumaliku puudutuse osaliseks saab vaid tööd tehes ja kui inspiratsioon peale tuleb, töötab ta mitu ööpäeva järjest. Tema projekteeritud ehitisi leiab üle Eesti ja teda on tööde eest pärjatud nii kultuurkapitali aastapreemia kui vabariigi teenetemärgiga.

Piip ühes, lemmikõlu teises käes, ei seisa karismaastiline mees aga alati taevasel pjedestaalil, vaid kõnnib sageli sõgeduse ja geniaalsuse piiril. Ta on kirglik ja pühendunud, samal ajal kompromissitu ja argielus täiesti saamatu, suutmata kõige lihtsamat toitu valmistada või pangakaarti kasutada. Nii võib Raul oma kaaslastele olla parajaks nuhtluseks, kuid tema fenomenaalne mälu ja oskus oma andeid maksimaalselt realiseerida teevad vastuolulisest mehest vastupandamatu kaaslase.

Rež. MATTIAS VEERMETS

(Sünd 1989) on õppinud Tartu Ülikoolis Teoloogiat, Balti Filmi- ja Meediakooli operaator-lavastaja erialal ja lõpetanud filmioperaatoritele mõeldud rahvusvahelise magistriõppe Iirimaal ja Budapestis. Töötab vabakutselise mängu-, dokk- ja reklaamfilmi operaatorina.

Piletiinfo

Pilet 5€