Pillilaagri Punt “Maailmamuusikakontsert”

L
Kuupäev29.05
Algusaeg 18:00
Toimumiskoht Kodaniketorni juures
Lisainfo

Võrumaal on korraldatud juba 22 aastat rahvapillilaagrit ja vingematest muusikutest on sündinud orkester Pillilaagri Punt, mis ühendab kümmet muusikut üle Eesti – Dimitra Giannakaina (ukulele, flööt), Martti Tarsalainen (kitarr), Henri Viik (mandoliin), Marten Joonas Ruut (bass, karmoška), Mihkel Sildoja (nuppakordion, lõõts), Ruti Enn (karmoška), Kaisa Kuslapuu (torupill, klaver, viled), Liina-Mai Põldsepp (viiul), Kadri G Laube (viiul, lõõts), Kristo Joosep (trummid). Mängijad tulevad Tallinnast, Tartust, Võrumaalt, Põlvamaalt, Valgamaalt, Pärnumaalt ja Viljandist.

Repertuaar on sama kirev kui mängijad ja koosneb pärimusmuusikast, sellest inspireeritud uusloomingust ning päritolu ulatub kuni Tšiilini. Kontsert on kui rännak erinevate kultuuride vahel, pikitud jutustustega, kuidas üks või teine lugu on Pillilaagri Pundini jõudnud. Kontsert on intiimne ja täis lugusid, millega Pillilaagri Pundi igal liikmel on isiklik side – on see kirjutatud lahkuminekuvalus, õpitud esimeses Rahvapillilaagris Võrumaal või kaotatud loo õppimise käigus süda pärimusmuusikale.

Kuulajad, kes enne kontserti ei teadnud, mis jõu ja inspiratsiooni annab pillimäng, lahkuvad kontserdilt teadmisega, et peaks ka pillimänguga alustama, sest igaühe maitsele leidub kirevas kavas sobiv tämber või viisijupp, rütm ja sõnad.

Piletiinfo

Tasuta