Muusikapäev 2021. Marcel Johannes Kits & Sten Heinoja, Haapsalu Big Band

R
Kuupäev01.10
Algusaeg 18:00
Toimumiskoht Teatrisaal
Johannes Marcel Kits & Sten Heinoja

Haapsalu Big Band / dirigent Aarne Õunapuu / solistid Ivo Linna, Ilona Aasvere, Anneli Aken, Ivar Malmet

 

Sten Heinoja tegutseb regulaarselt kammer- ja soolopianistina nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerika Ühendriikides, andes aasta jooksul ligikaudu 40 kontserti. Viimastel aastatel on Heinoja elanud Londonis, kus ta tegutseb vabakutselise pianistina ning erinevates kammeransamblites.

Tšellist Marcel Johannes Kits sai laiemalt tuntuks, kui võitis esikoha telekonkursil Klassikatähed. Hiljem on teda tunnustatud esikohtadega näiteks Eesti keelpillimängijate konkursil ning Johannes Brahmsi nimelisel konkursil Austrias. 2018. aasta septembris pälvis ta esikoha mainekal rahvusvahelisel George Enescu nimelisel konkursil. Aastal 2019 jõudis Marcel Saksamaal ARD konkursi semifinaali. Kits on soleerinud näiteks ERSO, Südwestdeutsches Kammerochester Pforzheimi, Jena filharmoonia ja Iisraeli sümfooniaorkestrite ees. Ta on andnud ka kontserte näiteks pianist Sten Heinojaga ning osalenud Arvo Pärdi lastelaulude salvestamisel.

 

Haapsalu Big Bandi kutsus ellu dirigent Aarne Õunapuu 2001. a jaanuaris, mille loomise idee oli juba mitu aastat varem küpsemas. Kuna Õunapuu oli ühtlasi ka puhkpilliorkester „Haapsalu“ dirigent, kus olid olemas korraliku tasemega muusikud, siis loomulikul teel sobitati need puhkpillimängijad ka Big Bandi. Juurde võeti klahvpilli-, kitarri-, ja bassimängija ning trummar. Big Band on esinenud mitmeid kordi ka väljaspool Eestit: Lätis, Taanis, Tšehhis ja Soomes. Big Bandi suureks toetajaks on läbi aastate olnud Haapsalu Linnavalitsus. Kui senini tegutses Big Band kultuurikeskuse juures, siis alates 2021. a jaanuarist  kuulub Haapsalu Big Band C. Kreegi nim Haapsalu Muusikakooli alla. Big Bandis mängib 6 õpetajat, 1 õpilane, 3 vilistlast. Koosseis on aeg-ajalt muutumises, mistõttu on muusikuid ka mujalt mitte ainult Haapsalust.
Haapsalu Big Band on koostööd teinud mitmete nimekate muusikutega. Oma panuse on andnud Siim Aimla, Antti Kammiste, Andrus Avarand, Kristjan Kallas, Anna Regina Kalk, Lauri Sepp , Priit Zimmermann , Madis Kari , Meelis Vind , Simmu Vasar, Jaak Vasar, Mihkel Mälgand, Loit Lepalaan. Esimest korda on võimalus musitseerida koos Ivo Linnaga.

Piletiinfo

Tegemist on tasuta üritusega!
Sissepääsu tagamiseks tuleb Piletilevist välja võtta tasuta pilet.