Kõrb

T
Kuupäev29.03
Algusaeg 17:30
Kestus 01:32
Piirang Alla 12a keelatud
Toimumiskoht Teatrisaal
Žanr: Põnevik

Kõrbes leiad oma hinge.

Olles töölähetusel apokalüptilisel – inimestest ja seadustest hüljatud Siinail, võetakse Rootsi fotoajakirjanik Ingrid (Frida Westerdahl) rühma Palestiina meeste poolt pantvangi ja peidetakse kõrbesse. Üks jõugu liikmetest, Ali (Ali Suliman), pöörab Ingridile aina enam tähelepanu ning peagi areneb lähedusest välja võimatuna näiv armulugu. Riskantne suhe ei jää märkamata jõugu juhil Moussal (Firas Taybeh), kes kahtlustab, et armumine võib tuua kaasa reetmise. Moussa paranoiline käitumine muudab olukorra aina keerulisemaks ning järjest küsitavamaks muutub, kas Ingridil üldse õnnestub eluga pääseda.

“Kõrb” on armastuslugu kahest üksikust hingest, kes leiavad teineteist kõrbes. Just kõrbes on hing avatud ja pinnale tõuseb see, mis on tegelikult oluline.

Filmi “Kõrb” maailma esilinastus toimus Lõuna-Koreas Busani rahvusvahelisel filmifestivalil. Eesti kinodes linastub film 25. märtsist 2022.

Režissöör ja stsenarist Kadri Kõusaar (”Ema” – Eesti nominent võõrkeelse filmi Oscarile; ”Kohtumõistja” – esilinastus Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil; “Magnus” – esilinastus Cannes’i filmifestivali võistlusprogrammis).

Osatäitjad Frida Westerdahl, Ali Suliman (”200 meetrit”, “Paradise Now”), Firas Taybeh, Magnus Krepper (“The Unlikely Murderer”, “Astrid Lindgreni rääkimata lugu”) ja Jessica Grabowsky (“Tom of Finland”, “Kus kõndisime kunagi”).

Operaator on EFTA laureaat Sten-Johan Lill (”Viimased”, ”Skandinaavia vaikus”, „Päevad, mis ajasid segadusse“), monteerija Menni Renvall, helirežissöör Joona Jyrälä, kostüümikunstnik Anu Gould, grimmikunstnikud Farah Jadaane ja Bill Hazzam, 3D kunstnik Robert Landes, helilooja BJ Nilsen. Produtsent Aet Laigu, kaasprodutsendid Charlotte Most, Maria Larsson Guerpillon, Merja Ritola ja Essi Haukamaa. Tootja Meteoriit, levitaja ACME Film.

Piletiinfo

Pilet 5€