Katk.Est.Used.

K
Kuupäev15.09
Algusaeg 19:00
Piirang Kõigile sobilik
Toimumiskoht Teatrisaal

Rakvere Teater

Autor ja lavastaja Karl Koppelmaa
Kunstnik Johannes Valdma
Helilooja Ilja Massalov
Osades Liisa Aibel, Grete Jürgenson, Jaune Kimmel, Peeter Rästas, Elar Vahter, Silja Miks, Imre Õunapuu

Ühes Eesti väikelinnas oli pidu. Katku ajal. Emadepäev. Nad nomineerisid ema kohaliku omavalitsuse aasta emaks. Nende ema on väga töökas. Perfektsionist. Ja on nemadki.
Kaeti laud, nugade-kahvlite kõlin, taldriku-paari klirin, kartulisalati plekid laualinal, mineviku meenutused ja tuleviku plaanid — ilus perekondlik koosviibimine. Aga kuskil, kõigi nende laulude, helide, maitsete ja lõhnade, plekkide ja kildude all on mingi ärevus. Ja asi pole katkus.  See on mingi tohutu mineviku paine. Ajast, mida nooremad ei mäleta, mine tea, kas vanemadki. Nutavad päritud pisaraid, vanu pisaraid ajast, milles pole nad kunagi elanud. Ühisel kalmistukülastusel tol päeval, lillede ja küünaldega, näen kirju vanadel hauakividel: “Elu lõpeb, töö ei lõpe eal.” ja “Elu üürike, töö igavene” ja “Elu jääb alati poolikuks, töö ei valmi eal”. Ja ma ei suuda mõelda muust, kui… kuhu on maetud… koer.”

Esietendus märtsis 2021

Hea Rakvere Teatri publik.

Vastavalt valitsuse korraldusele pääsevad etendusele ainult inimesed, kes esitavad järgmised dokumendid:
kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend või negatiivne covid – 19 testi märkiv tõend. (PCR test kehtib juhul, kui see on tehtud mitte rohkem kui 72 h enne üritust ja antigeeni test mitte rohkem kui 48 h enne üritust) ja isikut tõendav dokument.

Kuni 18 – aastased teatrikülastajad ei pea tõendeid esitama, kaasa tuleb võtta vanust tõendav dokument. (ID – kaart, õpilaspilet vms)

Tähelepanu! Erinevate tõendite genereerimise kohta leiate juhised lehelt https://www.tehik.ee/el-covid-toenditeloomise-juhend

Teatril puudub võimekus ja meditsiiniline ettevalmistus kiirtestimise korraldamiseks kohapeal, seega tuleb test sooritada selleks ettenähtud terviseteenust pakkuvates asutustes enne etendusele tulekut. https://koroonatestimine.ee/patsiendile/tasuline-testimine/

Dokumentide kontroll võib võtta tavalisest enam aega, siis palume võimalusel teatrisse saabuda varem, et vältida järjekordi ja etenduse hilinemist. Teatris palume järgida seniseid reegleid – desinfitseerida käsi ja hoida publikuruumides vahet teiste külastajatega.

Rakvere Teatri piletimüügi tingimused leiate https://www.rakvereteater.ee/piletid Lisainfo kassa@rakvereteater.ee, tööpäeviti 12.00 – 16.00 telefonil 3295444.

Soovime kõigile tervist ja rõõmsaid kohtumisi teatris! 

Esiotsa tundub eesseisev üsna keeruline ja väljakutsid esitav, aga teame, et teatrikülastajad on igas olukorras olnud mõistvad ja koostööaltid. Küllap saame sellegi väljakutsega koos hakkama. Seda enam, et teeme seda elu lahti hoidmise nimel.

Rakvere Teater tänab!

Piletiinfo

Tavahinnad: 17 €,
Soodushinnad: 14-15 €