Johannes Luige näituse “Lahti pakkida ja kokku voltida” avamine

K
Kuupäev03.05
Algusaeg 18:00
Toimumiskoht Linnagalerii
Lisainfo

Näitus on mõtteline jätk Johannese 2021 aastal toimunud näitusele “Ma tean, mis oli eile homme” Tartu Kunstimajas, ning toetub tugevalt loomisprotsessist tulenevalt tekkivatele juhuslikele assotsiatsioonidele. Protsessist tulev kunstniku praktika sisaldab endas sõnastamatute seoste pidevat dešifreerimist läbi ennast ümbritsevate vormide, materjalide ja ruumidega töötamise.

…Teisel pool seina asub teine ruumala. Seal ruumalas on voodi, öökapp, veel raamatuid, riidekapp. Kahe ruumi vahel asub uks. Uks ei ole siin ega seal ruumalas. Uks on liminaalne ruum, suhteliselt õhuke ja inimmõõduline. Kui uks on lahti, osutab ainulist takistust ruumalade vahelises liiklemises lävepakk, millest tuleb üle astuda. Seeläbi võime ukse ruumala nimetada ka lävialaks. Kui Tallinnas ei saavat rattaliiklust arendada, sest linn olevat kikilipsu kujuline, siis ühest ruumalast teise liikumisel pidurdab hoogu läviala. Eriti ilmseks saab läviala läbilaskevõime korteripidudel, kus uksepiida najale hakkab alati noota kogunema…
Väljavõte Urmas Lüüsi tekstist JUKUSTIK

Taylor Tex Tehan panustab näitusele graafilise sekkumisega ja Urmas Lüüs tekstilise sekkumisega.

Näitus on avatud Haapsalu linnagaleriis
4. – 26. maini K-P 12-18

Toetajad ja tänud:
Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Installatsiooni- ja skulptuuriosakond, Urmas Lüüs, Taylor Tex Tehan, Siim Hiis, Laura De Jaeger, Agur Kruusing.

Piletiinfo

Tasuta