Jazzliit ja Haapsalu Jazziklubi LIVE – Mingo Rajandi kvintett

N
Kuupäev19.05
Algusaeg 19:00
Toimumiskoht Rõdusaal

Mingo Rajandi – kontrabass ja kompositsioonid
Liisi Koikson – vokaal
Joel Remmel – klaver
Marek Talts – kitarr
Ahto Abner – trummid

Mingo Rajandi Quintet koosneb viiest andekast muusikust – Mingo Rajandi on oma ansamblikaaslasteks kutsunud Eesti jazzi parimad tegijad. Laval olles tõuseb bändi energia kõrgematesse sfääridesse ja ekspressiivne koosmusitseerimine viib neid tihti psühhedeelsetele rännakutele.

Mitmekülgse taustaga helilooja ning kontrabassimängija Mingo Rajandi loomingu juured hargnevad mitmes suunas nii geograafilises kui stiililises mõttes. Sügavamast kokkupuutest teatriga on pärit tema dramaturgiline lähenemine muusikale. Impulsse saab ta mitmetest kunstivormidest ja muusikažanritest; siin-seal võib kuulda mõjutusi eksootilistest kultuuridest, vihjeid kaasaegsetele kompositsioonitehnikatele või kirge vabaimprovisatsiooni vastu. Mingo rütmiliselt aktiivne ja harmooniliselt mitmeplaaniline helimaailm toetub tugevalt tekstile – kasutatud on nii kodu- kui välismaist klassikat ning kaasaja tegijate värskeid mõtteid.

Mingo Rajandi jõudis oma kvintetiga esimese albumini 2020. aastal ning see kannab elujaatavat pealkirja „To Be!“. Albumil kõlavad viimase paari aasta jooksul kirjutatud parimad lood. Plaat on muusikaline rännak läbi mitmesuguste meeleolude, seikluslik teekond, kus inimene satub silmitsi mõtetega elu olemuse ja iseenda eesmärgipärasuse üle. Vaatamata reisil esinevatele takistustele ei ole see sünge rännak, vaid puhastav ja rõõmus-rahulik kulgemine.

Kontserdil tulevad esitusele lood albumilt „To Be!“. Samuti mängitakse uusi kompositsioone, mis plaadile ei jõudnud. Teemadeks ikka vastuoluline inimloom ja tema rännak läbi salapärase ja seiklusi täis metsa nimega elu. Mingo kasutab oma loomingus häbitult kõiki võtteid ja ideid, mis talle õiged tunduvad, ammutab inspiratsiooni kõige erinevamatest muusikastiilidest laenates ideid teda mõjutanud kunstnikelt või inimestelt laiemalt, looduselt ja eriti just talle endale arusaamatutest olukordadest. Bändi muusika on kirglik, liikuv, helge surfates kord ekstaatiliselt laineharjal, teisal pikutab tüünel veepinnal ja mõtiskleb pilvi vaadeldes elu olemuse üle.

Piletiinfo

Pilet eelmüügis 12 €,
tund enne algust kohapeal 15 €

Pilet kahele eelmüügis 20 €