Janno Trump Clarity Ensemble

L
Kuupäev22.01
Algusaeg 19:00

Janno Trump – basskitarr
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Ramuel Tafenau – trummid
Linda-Anette Verte – viiul
Mari-Katrina Suss – viiul
Ann Mäekivi – vioola
Andreas Lend – tšello

Janno Trump Clarity Ensemble on basskitarristi ja helilooja Janno Trumbi värskeim muusikaline projekt, milles kohtuvad karge põhjamaise soundiga klaveritrio ning õrna ja kammerliku kõlaga keelpillikvartett. Autor proovibki oma uuemas loomingus leida ühisosa improvisatsioonilise ja klassikalise muusika vahel.
Oma loomingus on Janno alati püüda balansseerida hingelist ja kehalist muusikakogemust. Kui bändile JT Conception kirjutatud muusikas on hingeline aspekt sageli varjunud rütmiliste ja kaasahaaravate funkigruuvide taha, siis Clarity Ensemble, nagu nimigi ütleb, toob autori mõtted publikuni selgelt ja vahetult, võimalikult akustilisel ja naturaalsel moel. Uus loominguline periood on inspireeritud põhjamaise elu kargusest, selle ilust ja Eesti loodusest. Kuna kogu kontsertkava komponeeris Janno Hollandis elades, peegeldub selles eemaltvaatav pilk kodumaale ja oma juurtele.

Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rokkartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui bigbändile, olnud mitmete suurte muusikaprojektide kunstiline juht ning on eestvedajaks kollektiividele JT Conception ja Janno Trump Clarity Ensemble. Tänu oma muusikutest vanematele on Janno pillimängu ja muusikaga olnud seotud kogu oma teadliku elu. Ta on lõpetanud Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end ka Amsterdami Konservatooriumis. 2017. aastal auhinnati Janno Noore Jazzitalendi auhinnaga ning 2019. aastal valiti tema bänd JT Conception Aasta Jazzansambliks.

Clarity Ensemble koondab endas lisaks muusika autorile endale veel plejaadi Eesti parimaid muusikuid. Joel Remmel ja Ramuel Tafenau on hetkel mõlemad Eesti jazziskeene ühed nõutuimad ansamblikaaslased. Lisaks arvukatele muudele projektidele musitseerivad nad hetkel veel koos nt Joel Remmel Trios, Raivo Tafenau Ansamblis ja Kalle Pilli Quintetis.

Linda-Anette Verte, Mari-Katrina Suss, Ann Mäekivi ja Andreas Lend on kõik Eesti silmapaistvamaid keelpillimängijaid. Omavahel on tehtud koostööd nii erinevate kvartettide kui orkestrite koosseisudes ning osaletud mitmetes suurprojektides Eestis ja välismaal.

Piletiinfo

Pilet eelmüügis 12 €
Tund enne algust kohapeal 15 €
Pilet kahele eelmüügis 20 €