IX Koolinoorte teatripäev “Teatri mitu nägu”

T
Kuupäev26.03
Algusaeg 00:00
Lisainfo

VAT Teater, Endla Teater ja Eesti Etendusasutuste Liit kutsuvad:

IX Koolinoorte Teatripäev Teatri mitu nägu” Haapsalus 26. märtsil

26. märtsil, päev enne rahvusvahelist teatripäeva, peavad oma teatripidu koolinoored ning Läänemaa ja Hiiumaa koolinoortel on võimalik tasuta osaleda 18 Eesti teatri ja teatrikõrgkooli töötubades, vestlusringides, trennides, proovides – ja õhtu lõpuks ka ainulaadsest Teater ühe päevaga” etendust „Me ju leppisime kokku…”, kus rollides Läänemaa noored.

Tänavuse Koolinoorte Teatripäeva pealkiri Teatri mitu nägu“ paneb rõhu žanrilisele ja vormilisele rikkusele, mis Eesti teatrimaastikul valitseb. Maski meisterdamise ja klassikalise balleti kõrval saab tutvuda labürint- ja improteatriga. Esindatud on nii sissejuhatus grimmikunsti ja lavakõnesse, kui ka teatri ja tehisintellekti sümbioos ning dokumentaaldraama. Saab kirjutada, saab meisterdada, saab kuulata ja kaasa lüüa, saab mõtestada läbi lavastuse sünni kõik etapid. Kokku pakume huvilistele üle 50 töötoa, mis kestavad 40–120 minutit ja on kõigile huvilistele tasuta.
Töötoad toimuvad Haapsalu Kultuurikeskuse (Posti 3), Lääne Maakonna Keskraamatukogu (Posti 3), Haapsalu Linnavalitsuse (Posti 34) ja Haapsalu Noorte Huvikeskuse (Wiedemanni 4) ruumides.

Eesti Etendusasutuste Liidu (EETEAL) ellukutsutud Koolinoorte Teatripäev toob üheks päevaks kokku teatrid üle Eesti, et anda ühe piirkonna õpilastele võimalikult mitmekesiselt võimalusi teatritegemisega tuttavaks saada, sh õppida tundma erinevaid töövaldkondi ning erialasid teatris. Teatrilava on koht, kus kohtuvad mitme kunstiharu esindajad. Edukas lavastus vajab õnnestumiseks mitmesuguste oskustega inimesi. Teater arendab dialoogi- ja koostööoskust. Teater on põnev. Eks just sel põhjusel on koolinoorte teatripäevad alati väga populaarsed olnud. Sellest tulenevalt on programm piisavalt suur, et iga huviline kuskil kaasa lüüa saaks. Esimene Koolinoorte Teatripäev toimus 2015. aastal Pärnus Endla Teatris.

Töötoad on mõeldud Läänemaa ja Hiiumaa 1.-12. klassi õpilastele. Registreerimine töötubadesse kestab kuni 22. märts kell 23.59 või kuni kohtade täitumiseni.

Kõik töötoad on TASUTA! Osalemiseks on vajalik registreerimine.

 

Piletiinfo