Ingrid Rabi Kvintett “Olemine”

R
Kuupäev04.06
Algusaeg 19:00
Toimumiskoht Rõdusaal
Lisainfo

19. märtsi asenduskontsert. Kehtivad 19. märtsiks ostetud piletid.

Jazzliit ja Haapsalu Jazziklubi LIVE 

Ingrid Rabi – vokaal
Greete Paaskivi – klaver, taustvokaal
Marcus Tuul – kitarr
Indrek Mällo – bassid
Johannes Eriste – trummid

Ingrid Rabi kvinteti moodustavad viis muusikat armastavat interpreeti. Ansambli liikmete ühiseks nimetajaks on Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, kus kolm aastat tagasi kohtuti ning täna õpitakse. Koos antakse ühine hingamine Ingridi sulest tulnud lugudele. Kontserdil saab kuulda varsti ilmuva debüütalbumi lugusid, mis kõnelevad kõiki kuulajaid puudutavatel teemadel nagu inimeseks olemise ilu ja valu ning armastus. Palad viivad publiku mõtterännakule ning usutavasti on nende tekstides igaühe jaoks midagi äratuntavat ja kogetut. Mõtestatud improvisatsioonid annavad aga muusikutele võimaluse kohapeal loomiseks ning inspireerumiseks.
Ingrid on öelnud, et muusikat kirjutades insipireerib elu ise – vahel piisab tähendusrikkast tsitaadist, raamatust või sügavast vestlusest. Või siis hoopis kummitama jäänud akordijärgnevusest. Muusikat mängides on aga suureks innustuseks ansambliliikmete sisemine põlemine ja sekka pakutud ideed. Kõige ilusamad on aga need hetked, kui hommikul paberile seatud noodiread õhtuses proovis juba oma elu elama hakkavad. Kvinteti helikeelt võib iseloomustada järgnevate sõnadega: aus, värvikas, eluline, kaval, mänguline ja unistav. Selles on paras jagu jazzmuusikale omaseid karakteristikuid, törts poppi ja mahedat souli. Kõige olulisemaks peab Ingrid oma loomingu juures seda, et see oleks köitev, pigem etteaimamatu kui etteaimatav ning kannaks endas ka mõtet. Eeskujudena saab välja tuua kodumaiseid andekaid muusikud ja heliloojaid nagu Kadri Voorand, Liina Saar, Jana Kütt, Liisi Koikson, Susanna Aleksandra Veldi ja Anna Pärnoja.
Hetkel on koosseisul käsil debüütalbumi salvestamine, mis on plaanis välja anda 2021. aasta kevadel. Ingrid väärtustab väga eesti keelt ja kultuuri ning sel korral saavad plaadile ainult emakeelsed palad. Varasemalt on ansambel muuhulgas üles astunud Tudengijazz 2020 festivalil.
Ingrid Rabi on muusik ja helilooja, kes on laulmisega tegelenud oma terve elu. Nooremas eas laulis ta üle 10 aasta ETV Tütarlastekooris, mis ajendas teda ka muusikat õppima. Ingridi tõsisem muusikutee saigi alguse Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning jätkub TÜ Viljandi kultuuriakadeemias tudeerides. Käesoleval kooliaastal täiendab Ingrid end Jāzeps Vītolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias Inga Bērziņa käe all jazzlaulu õppides. Peale Ingrid Rabi kvinteti laulab Ingrid ka vokaalansamblis Viljandi Vox ning jazztrios nimega Kuma.
Koosseisu pianist Greete Paaskivi nakatus jazzipisikuga Saaremaa rütmi- ja improvisatsioonilaagris, kus Maria Faust koos Ned Fermi ja Håkon Berrega mõjutasid teda oma positiivse hullusega selle parimas mõttes. Kultuuriakadeemias on tema erialaõpetajateks olnud Iñaki Sandoval ning Raun Juurikas. Täna teeb Greete kaasa mitmetes erinevates muusikalistes projektides ning on alustanud ka omaloomingu kirjutamisega.
Kitarrist Marcus Tuul jõudis pillimänguni 8 aastat tagasi, mil ta kingituseks oma esimese kitarri sai. Aasta enne kultuuriakadeemiasse sisseastumist võttis Marcus eratunde ka Karl Laanekase käe all. Hetkel on tema erialaõpetajaks suurepärane muusik Marek Talts.
Indrek Mällo, kvinteti bassist, on samuti Elleri kooli vilistlane ning mängib täna paljudes erinevates kooslustes (Impromachine4000, Mick Pedaja, Kangelased, Mari Jürjens, Estraadiraadio). Kultuuriakadeemias õpib ta hetkel Peedu Kassi käe all.
Ansambli trummar Johannes Eriste alustas muusikaõpinguid sootuks viiulit mängides, kuid jõudis Pärnu muusikakoolis lõpuks oma kire – löökpillide juurde. Kultuuriakadeemias õpib ta hetkel Tõnu Tubli käe all. Johanneski on kaasa teinud väga paljudes erinevates projektides (Ultramarine Society, D.E.U.P., Ardo Kantemus band jpt) ning musitseerib aktiivselt omaloomingulises jazztrios.

***

Q Catering tutvustab enne Jazziklubi kontserdi algust veine Albino Armani veinikojast. Veini kõrvale saab nautida kergeid Itaalia suupisteid.
Albino Armani veinikoda sai alguse 7. detsembril 1607. aastal, kui Dominico Armani allkirjastas viinamarjaistanduse maaostu dokumendid. Nende veiniaiad asuvad nüüdseks kolmes erinevas piirkonnas – Venetos, Friulis ja Trentinos. Lisaks on veinikoda võtnud endale südameasjaks iidsete viinamarjasortide päästmise. Erilist tähelepanu pööratakse näiteks marjadele Foja Tonda ja Nera dei Baisi.
Veinimaja moto on “ Me oleme osa millegist suuremast.”

Albino Armani Prosecco
Marjad on pärit Friulana piirkonnast, mis on tunnustatud Prosecco DOC piirkonnana.
Veinil endal on elegantselt peenike mull, aroomilt õrn ja rikastatud mineraalsete nootidega. Maitselt puuviljane ning tunda on juba aroomis esile tulnud mineraalsust.

Albino Armani Pinot Grigio
Marjad on pärit Friuli piirkonnast. Värvuselt on vein kahvatu õlevärvi kollane ning intensiivsete ja iseloomulike aroomidega veinis on tunda pirni, küpset õuna, heina ja röstitud mandleid. Maitse on värske, mineraalne – täpselt selline nagu maa, kus marjad kasvavad.

Albino Armani Valpolicella Egle
Egle on pärit Valpolicella Classico Marano kõrgetel küngastel kasvavatelt viinapuudelt, kus vulkaaniline pinnas ja jahe kliima teevad suurepärast koostööd ning mille tulemus on elegantne ja isikupärane punavein. Värvuselt rubiinpunane ja särav ning täis metsikut kirssi ja kuivatatud ploomi. Elegantse täidlusega, pehme, kuiv ja samas värske punavein.

Veine toob maale Vino Nobile OÜ.

Piletiinfo

Pilet eelmüügis 12 €, tund enne algust kohapeal 15 €