Comedy Estonia: Daniel Veinbergs “Häbitu”

L
Kuupäev20.08
Algusaeg 19:00
Kestus 02:00
Piirang Alla 16a keelatud
Toimumiskoht Randlase saal
Žanr: Komöödia

Hei sina seal! See on mu teine stand-up tund, viimased kolm aastat work in progress. Selline kaua tehtud kaunike. Eelmine oli Kohatu™. Loomulik jätk on siis Häbitu™. Ma armastan sõnadega pinget üles kruttida. Armastan kaevata end aina sügavamale ja hoida seda püanti viimase hetkeni keldris kitseks seotuna pantvangis. See publikust kostuv segu vastumeelsest naerust ja oietest, kui risk end ära tasub. Selline tunne, justkui pääsesin kuriteost puhtalt. See on hea tunne raisk. Kas ma olen sotsiopaat?
Lapsena kolisin Jõhvist pealinna ja vanemad panid mu erakooli. Suguvõsal olid kõrged ootused. Sattusin hoopis stand-up’i maailma. Kui eakaaslased asusid pere looma ja advokatuuri tööle, oksendasin mina tuuril bussis seljakotti. Kuklale tärkas räpane mullet. Sõimasin aastaid avalikult näitlejate monotükke ja siis läksin Ott Sepale sooja tegema. Justkui peaks häbi olema, aga üldse ei ole. Vahest on moodne dieet TikTokist, porrist ja veipidest läbi kärsatanud ajusagara, mis toodab häbihormooni? Igatahes. Suguvõsa tõeks saanud hirmud — peagi laval!

“Veinbergsi puhul oli näha, et tänu tundide viisi harjutamisele ja katsetamisele muutuvad naljad aina loomulikumaks ja jõuavad seeläbi ka paremini publikuni – pinge kasvatamine, haripunkt, loo puänt – kõik oli paigas.” Õhtulehe arvustus (2022)
********
Sooja teeb Roger Andre ja teised Comedy Estonia koomikud

Piletiinfo

Täispilet 13 €,
õpilane/üliõpilane 11 €