Andres Roots

R
Kuupäev02.12
Algusaeg 19:00
Toimumiskoht Rõdusaal
Lisainfo

Raamat “Eesti muusika 100 aastat” tutvustab Andres Rootsi kui “Eesti kitarristide hulgas rahvusvaheliselt tuntuimat puhta bluusi mängijat” ning Prantsuse ajakiri Blues Again! kirjutab, et omaaegne Bullfrog Browni kitarrist on nagu hea Bordeaux’ vein, mis aastatega aina paremaks läheb.

Rootsi 2016. aasta LP “Roots Music” on tänini ainus bluusialbum, mis on Balti riikide müügitabelites esikohale jõudnud. Raadioeetris on mehe muusika kõlanud viiel mandril ning kontserte on ta andnud nii USA-s kui suuremas osas Euroopast – Haapsalu Augustibluusilgi on Roots kaasa löönud juba kuueteistkümnel korral.

Koos USA laulja Red Mouthi ja Soome suupillimängija Jantso Jokeliniga esitatud “Minor Gripes” ilmus tänavu juunis Soome kantrikogumikul “Maaseutumusiikkia vol. III” ja Tartu raskerocki-bändi Redneck Rampage külalisena salvestatud “Soul Astray” valiti juulis Eesti Rock FM-i kuulajate lemmikuks; samal ajal kõlas Rootsi originaalmuusika veel Ohtu mõisas 1Teatri kiidetud suvelavastuses “Vihmameister”.

“Roots on nagu polüglott, kes võib kiirelt ühelt “keelelt” teisele üle minna,” kirjutab ajakirjas Muusika Virge Joamets. “Igav ei hakka, sest meistrimees on mihkel sisse tooma ka lõuna- ja idamaade kõla ja toone.”

Piletiinfo

Pilet eelmüügis 9 €
Pilet kahele (ainult eelmüügis) 17 €
Pilet tund enne algust kohapeal 15 €