Ammetil on kuldpõhi all

T
Kuupäev05.07 - 30.07
Algusaeg 00:00
Toimumiskoht Fuajee
Lisainfo

Haapsalu Kutsehariduskeskuse õpilaste lõputööde näitus.

Näitusele on välja pandud tisleri, pehme mööbli valmistaja, mööblirestauraatori, tekstiilkäsitöö, kangakudumise ja silmuskudumise erialade õppe- ja lõputööd.

Tekstiilitöö eriala on tänaseks lõpetanud 16 lendu. Lisaks õpetame kangakudumise ja silmuskudumise eriala. Näitusel on väljas selle õppeaasta tekstiilkäsitöö ja kangakudumise õpilaste lõputööd. Haapsalule kohaselt on esindatud kudumeid, aga ka Läänemaale iseloomulik neotud lõngadega telgedel kootud sallid ja patselapilistest tekkidest inspiratsiooni saanud kotid.

Mööblirestaureerimist õpetame 2009. aastast. Mööbli restaureerimine on meie kooli üks populaarsemaid erialasid, kus õpetatakse interjööri ja mööbli ajalugu, restaureerimise ja muinsuskaitse aluseid, puidu käsitsi- ja masintöötlemist, viimistlemist, sadulsepatöid, vineerimist, puidulõiget, intarsiat.

Tislerid on Haapsalu Kutsehariduskeskuses õppinud alates 2005. aastast. Tislerialal õpitakse puidu käsitsi- ja masintöötlemist, mööbli ja puittoodete valmistamist ja viimistlemist, vineerimist, treppide ning redelite valmistamist. Tislerid saavad lisaks erialale ka keskhariduse. Selle lennu poiste tööd on algusest lõpuni nende endi kavandatud ja valmistatud. Kaasaegsed ja stiilipuhta disainiga.

Pehme mööbli valmistaja eelkäija oli sadulsepa eriala. Hea pehme mööbli valmistaja oskab teha pehmemööblitööstuses massitööna valmistatavaid tooteid, kus valmis šabloonid, lõiked, matriitsid on juba olemas. Näitusel olevad tööd on valminud õppetöö käigus harjutusülesannetena. Õpilased on kokku pannud tugitooli karkassid, lõiganud välja alusmaterjali, teinud ise lõiked ning ise ka katted valmis õmmelnud ja pealistanud.

Piletiinfo