TAFF:fest

  • R
  • Kuupäev17.07.2020 - 18.07.2020
  • Algusaeg 00:00
  • Toimumiskoht Piiskopilinnus
  • Lisainfo

Sel suvel toimub Haapsalus esmakordselt džässifestival TAFF:fest,  mille kunstiliseks juhiks on legendaarne saksofonist Raivo Tafenau.

TAFF:festi idee kasvas välja Tallinnas tegutseva TAFF Clubi ja Haapsalu kultuurikeskuse džässiklubi ühisest heast energiast. Mõlemad klubid on tegutsenud enam-vähem sama kaua ning mõlema eesmärgiks on pakkuda oma publikule vaid parimat. Õnneliku juhuse läbi juhtuski nüüd nii, et tekkis võimalus koos midagi uut ja suurt ellu kutsuda. Kus siis veel, kui mitte keset suve Eesti ühes ilusamas linnas Haapsalus”, sõnas muusik ja TAFF:festi kunstiline juht Raivo Tafenau. Festivalile ootab ta kõiki muusikasõpru, sest programm saab olema stiiliselt mitmekesine ja kaasahaarav.
Haapsalu kultuurikeskuse direktor Gülnar Murumägi tõdeb, et mõte suvisest džässifestivalist on tema peas keerelnud juba aastaid. Ka Raivo Tafenauga on ta ideed edasi tagasi põrgatatud, kuid nüüd on kõik tingimused õiged, et see teostada. “Eesti on tuntud oma suvise festivalirohkuse poolest. Küll aga tundus, et meil on kuulajatele pakkuda midagi, mida mujal ei ole. Seda ennekõike omapärase koha ja eriilmelise programmi tõttu. Mõnus linnafestival keset suvist ja kaunist Haapsalu!”. Ka tema arvab, et programmist leiavad kõik endale meelepärast.

Kahe päeva jooksul jõuab publiku ette nii noori kui juba rohkelt tunnustatud tipptegijaid. Samuti leiab kavast koosseise, mida mujal kuulda ei saa. Nendeks on näiteks Rock’n’Jazz koos Hendrik Sal-Salleriga, Rap’n’Jazz Reketiga ja Charlie Parkeri 100. sünniaastapäeva tähistamiseks valmiv kava eesti parimate džässmuusikutega. Lavale astuvad veel Siim Aimla Funk Band, Titoks, Ramuel Tafenau kavaga “Gather Around” ja mitmed teised. Kaasatud on ka Haapsalu oma muusikakollektiive.

Festival toimub Haapsalu kultuurikeskuse eestvedamisel koostöös TAFF Club džässiklubiga. Haapsalu kultuurikeskus on oluline kultuuritempel Läänemaal, mis hõlmab linna kultuurielu korraldamist igapäevasest huvitegevusest suurte üle-eestiliste festivalideni.

Kava täieneb jooksvalt. Korraldaja jätab endale vabaduse teha programmis muudatusi.

ANNA KANEELINA
HENDRIK SAL-SALLER
SIIM AIMLA FUNK BAND
TITOKS
REKET
RAMUEL TAFENAU
ALEKSANDER PAAL
RAIVO TAFENAU ja teised

https://www.tafffestival.ee/

Piletiinfo

FESTIVALI PASS:
12.02-11.03 – 35 €
12.03-11.05 – 40 €
12.05-14.07 – 43 €
15.07-17.07 – 45 €

Festivali pass tagab sissepääsu kõigile festivaliga seotud üritustele 17. ja 18. juulil. Pass vahetatakse kohapeal käepaela vastu.

PÄEVAPILET :

12.02-11.03 – 20 €
12.03-11.05 – 25 €
12.05-14.07 – 27 €

15.07-17.07 – 29 €

Kehtiv pilet peab olema igal külastajal, ka sülelapsel!