Tiiu Randmann-Mihkla fotonäitus “Aken aeda”

  • E
  • Kuupäev22.02.2021 - 31.03.2021
  • Algusaeg 10:00
  • Toimumiskoht Kohvik

Käesolev näitus on amatöörfotograafi ja linnuvaatleja püüd oma vaimustust jagada ja ärgitada inimesi tähele panema elu meie akende taga.
Kõik fotod on pildistatud läbi kahekordse aknaklaasi.

Vaid pisut enam kui kuu tagasi ei teadnud ma Eestis talvituvatest aialindudest suurt midagi, ega tundnud ka huvi.  Häälekalt oma kohalolust teatavad varesed ja hakid olid muidugi mulle tuttavad linnaelanikud, samuti varblased ja tihased, ning harvanähtav punarindne leevike. Põhiliselt sellega minu ornitoloogilised teadmised piirdusid. Olukord muutus siis, kui meie linnu söögimaja sai  köögiaknast paremini nähtava koha. Ühel hetkel olid kohal erkroheliste kõhtudega linnukesed, kelle sulestiku värvist olin tõeliselt üllatunud. Pisut väiksemate isendite tiibu ääristasid säravkollased triibud ja nende võime õhus ühe koha peal püsida meenutas koolibrisid. Suleliste omavahelised kaklused toidu pärast olid vaatemängulised ja ajendasid kaamera järgi haarama, et seda maailma kuidagi jäädvustada ja jagada.

Nii oli „sõrm“ antud. Mind haaras tõeline hasart ja siiras avastusrõõm iga uue isendi üle, kes aeda sattus.

Minu suur tänu Kauro Kuikile, kes on suureks abiks olnud linnumaailma avastamisel, ja abikaasa Peeter Mihklale, kes lindude söögilaua eest hoolitseb.

Tiiu Randmann-Mihkla

Piletiinfo