Rannalõõts 2019 ja Rannarahva promenaad

  • L
  • Kuupäev10.08.2019
  • Algusaeg 12:00
  • Toimumiskoht Promenaadi tantsupaviljon
  • Lisainfo

Kaheksandat korda toimub suvine Rannalõõtsa kontsert Haapsalu promenaadil koos rannakülade kauplejatega.

Päeva juhib Urmas Naudre.

Kell 12 alustab Rannarahva promenaad
Kell 13 esinevad Anti Nöör, Enrik Visla ja õpilased, Vallo Rajasaare ja Reino Kaukes,  Janne Suits ja Kristi Kool,  Hugo Kink , Põlva noored lõõtsamehed – Herbert Konnula, Martin Otsing, Oliver Leppik
Kell 17 simman Nedsaja küla bändiga

Haapsalu linnas asub 56 omanäolist küla. Kogukonna tähtsamaid asju käiakse arutamas seltsimajades. Varasematel aegadel saadi kokku külapoodides, kus pajatati elu-olust ning osteti ühtlasi majapidamises vajaminevat kaupa ja toiduaineid. Need väikesed armsad külapoed on nüüdseks suletud. Haeska, Asuküla, Võnnu ja Puise  külaseltsid elustavad korraks  promenaadil oma „küla poed“. Külavanematest saavad korraks poepidajad, kes oma küla majapidamistest kaupa linnarahvale müügiks toovad. Külavanemad ja Haeska küla rahvatantsurühm avavadki kell 12.00 „Rannarahva promenaadi“.

Lisaks „külapoodidele“ on avatud „Kiviküla  külakõrts“, „Nina talu köök“,  „Valli pirukakiosk“ ja „Rannarahva müügiletid“.

Kasulikke oskusi õpetab „Rahva kool“. Annely Lember õpetab merevaateid maalima, Anu Jakobson  mereteemaliste lilleseadeid valmistama ning Mäemõisa kangakudujad tutvustavad kangastelgedel kudumist. Kogu perele pakutakse vahvaid mänge ja tegevusi  „Rannalapse mängumaal“.  Võnnu Noorte Selts hullab seebi viltimisega ja Loov Noor teeb teaduskatseid. Asuküla Seltsi loomingulise tegevuse käigus valmivad värvitud kivid, huvilisi viiakse raamatutelgis kirjandusmatkale ning lapsi kutsutakse mängima õuemänge. Kalaküla Roheliste juhendamisel valmivad kaunid looduslikest materjalidest kinkekaardid. SEE teater seebimullitab ning ratsutada saab Uuemõisa ja Ridala tallide hobustel. Vahva fotomälestuse „Rannarahva promenaadilt“ saab teha Sassi fotonurgas.

Tantsupaviljonis saab kuulata mõnusat ja  kaasahaaravat lõõtsamuusikat. Tervitusi lõõtsapealinnast Põlvast toovad Martin Otsing, Oliver Leppik ja Rannalõõts 2019 võistumängimise lõõtsakategooria võitja Herbert Konnula. Imelist muusikat rootsi nyckelharpa ja eesti lõõtspilli koosluses saab kuulata  duo Suits &Kool esituses. Karmoškal mängib Rannalõõts 2019 võistumängimise II koha saavutanud Hugo Kink. Loomulikult ei puudu ka meie omad kohalikud pillimehed Anti Nöör, Enrik Visla õpilastaga ja Vallo Rajasaare ning Reino Kaukes.

Kohtumiseni promenaadil!

Enrik ja Kail Visla Rannalõõtsal.

Posted by Rannalõõts festival on Pühapäev, 10. august 2014

Piletiinfo

Tasuta