Ilus asi

  • R
  • Kuupäev10.05.2019 - 26.05.2019
  • Algusaeg 16:00
  • Toimumiskoht kultuurikeskuse esine
  • Lisainfo

Haapsalu Noorte Huvikeskus tähistab oma suurt juubelit üle-eestilise kunsti- ja huvikoolide noorte kunstinäitusega avalikus linnaruumis ja sünnipäevakontserdiga kultuurikeskuses.
Näitus „Ilus asi“ avatakse reedel, 10.mail kell 16 Haapsalu Kultuurikeskuse ees.

61 õpilast ja 12 õpetajat Tartust, Kehtnast, Paidest, Lihulast, Tallinnast ja Haapsalust sätivad oma tööd Kultuurikeskuse esisele alale, treppidele ja haljasaladele. Näitus kestab 26. maini.

Näituse korraldamise idee tekkis soovist anda panus kunsti mitmekülgsuse tutvustamisse. Väikelinna juurdunud arusaamad sellest, milline kunst peab olema, on visad kaduma. Lootus on panna vaataja otsima töö sõnumit ja teda kaasa mõtlema ärgitada.
Näituse pealkiri „Ilus asi“ tekitab vaatajais loodetavasti vastakaid arvamusi, sest klassikalist ilukriteeriumidele vastavat kunsti näituselt ei leia. Osalejad on kindlad, et nii nagu muutub kogu maailm, nii muutub ka kunst, mis tänapäeval lähtub eelkõige ideest või probleemist, mida soovitakse jagada. Kaasaegse kunsti lõputud väljendusvahendid on kunstniku tööriistad oma sõnumi edastamisel ja vaataja kaasa mõtlema kutsumisel.

Näitusele oma tööga pääsemise eelduseks oli kaasaegse kunsti kriteeriumide analüüsimine, etteandud küsimuste üle arutamine ja selle põhjal enda töö kontseptsiooni väljatöötamine. Aruteluks õpilastega oli õpetajatele välja saadetud üle kahekümne küsimuse tänapäevase ja akadeemilise kunsti vastandumise kohta, millest sündis ka näituse pisut provokatiivne nimi „Ilus asi“

Näituse eestvedaja on  Tiiu Randmann-Mihkla,  huvikeskuse kunstiõpetaja .

Piletiinfo